NordVPN İncelemesi – Güvenli mi?

NordVPN İncelemesi – Güvenli mi?

NordVPN İncelemesi 2018

Siz de pek çok bilgisayar kullanıcısı gibiyseniz, zararlı yazılımlara ve virüslere karşı bilgisayarınızı korumak için güvenilir bir antivirüs kullanıyor olmalısınız. Tıpkı antivirüs programınız gibi NordVPN gibi sanal özel ağlar (Virtual Private Networks (VPN)) da siz İnternette gezinirken kişisel bilgilerinizi korumak için dayanıklı bir koruma katmanı sağlar.

NordVPN Nedir?

Sansür ve kontrol olmadan serbest internet hizmet sağlama hayalleri olan dört arkadaş tarafından 2012 yılında NordVPN kuruldu. Dünya genelinde bir milyondan fazla müşteriye hizmet veren şirketin kayıtlı posta adresi 50. Cadde Global Plaza Kulesi, Panama Şehri, Panama Cumhuriyetidir. NordVPN hizmetinin sunduğu özellikler ve kullanışlı araçlar yazının devam eden paragraflarında detaylandırılmıştır.

NordVPN Özellikleri

Çevrimiçi güvenlik

Elde edilen en yüksek şifreleme standartlarına sahip NordVPN, en üstün seviyede kripto grafik algoritma ve anahtarlar ile oluşturulan IKEv2/Ipsec güvenlik protokollerini kullanıyor. Genel olarak NordVPN kullanıcıların çevrimiçi etkinliklerini güvende tutmak için mükemmel özellikler sunuyor, bazıları şunlar:

 • Askeri seviye şifreleme.
 • Siber güvenlik.
 • Çift VPN.

İnternet gizliliği

NordVPN internet trafiğinizi uzaktan sunucusu üzerinden geçirerek IP adresinizi maskeler, yani IP adresinizi değiştirir. Siber suçlular, internet hizmet sağlayıcıları (ISP), reklamcılar ve diğer pek çok kurum veya kişi çevrimiçi etkinliklerinizi takip edemez ve asla kişisel bilgilerinize ulaşamaz. VPN bağlantınızın beklenmedik bir şekilde kesilmesi durumunda da telaşa kapılmanıza gerek yok çünkü özel verileriniz DNS sızıntı teknoloji sayesinde kamuya aktarılmamak üzere korunuyor. Ek olarak, IP adresinizi değiştirerek her türlü sansür ve engeli ortadan kaldırarak internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

NordVPN internet gizliliği özellikleri şu şekilde özetlenebilir;

 • Sert no log yani giriş kaydı tutmama politikası.
 • Otomatik kill switch yani ani kapama.
 • DNS sızıntı koruması.
 • Onion over VPN.

Sınırsız internet kullanımı

Favori içeriklerinize erişmekten eğleniyor olabilirsiniz ama bazen coğrafi sınırlamalara takılarak sansür veya geniş bant sınırlamaları yüzünden en sevdiğiniz materyellere erişiminiz engellenebilir. NordVPN hizmetleri ile sınırsız internet kullanma ayrıcalığına kavuşacaksınız, bazı özellikler:

 • 62 farklı ülkede 4895 sunucu.
 • Yayın akışı.
 • SmartPlay.
 • P2P paylaşımı.
 • Işık hızında internet

Çoklu cihazda güvenlik çözümleri

Bir tane NordVPN hesabı ile 6 cihaza kadar koruma sağlayabilirsiniz, yani ofiste, yolda veya evde ihtiyaç duyduğunuz esnekliğe kavuşabilirsiniz. Tüm cihazlarınızda size yeterli oranda koruma sağlayabilmek için NordVPN hizmetlerine şunlar dahildir:

 • VPN aplikasyonları.
 • Tarayıcı proxy uzantısı.
 • Çoklu cihaz.
 • Özelleştirilmiş IP adresi.

NordVPN güvenli mi? Gizlilik & Şifreleme

NordVPN çift VPN teknolojisine sahip, yani çevrimiçi etkinliklerinizi birden fazla sunucunun arkasına gizleyerek size üstün bir kamuflaj fırsatı sunar. Siz bir tane sunucuya bağlanırken bağlandığınız sunucu trafiğinizi tam iletişim döngüsü içinde bir VPN tüneli vasıtasıyla başka bir sunucuya gönderir. İkinci VPN teknolojisine ek olarak askeri seviye şifreleme yöntemleri kullanıyor, bu şekilde Amerikan hükümetinin gizli bilgilerini korumakta kullandığı gizlilik seviyesine sahip olabiliyorsunuz.

NordVPN kullanıcı arayüzü

NordVPN geniş yelpazede platform ile uyumlu çalışmasının yanında son derece interaktif bir arayüze sahip ve bunlar arasında Windows, MacOS, iOS, Android ve Linux gibi onlarda farklı platform ve onların farklı sürümleri yer alıyor. Kullanım esnasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, size dilediğiniz işlevler ile ilgili onları nasıl kullanabileceğinizi anlatan platform bazlı eğitimlerinden yararlanabilirsiniz.

NordVPN performans

Sahip olduğu örnek niteliğindeki performansından dolayı pek çok NordVPN incelemesi yazarı bu sanal özel ağ hizmetini övgülere boğuyor. NordVPN aplikasyonunu indirdiğiniz platformdan bağımsız olarak kullanıcılara asla hız veya geniş bant sınırları uygulamıyorlar. Genel olarak, kişi bir VPN bağlantısı üzerinden internete girdiğinde nispeten biraz daha yavaş bir internet hızına sahip olduğuna göre VPN protokolü ve sahip olduğunuz orijinal internet hızları gibi çok farklı nedenlerden dolayı internet hızınızda yaklaşık %30’luk bir yavaşlama olası.

NordVPN kullanım kolaylığı

Pek çok VPN hizmeti özellikle yeni başlayanlar için sundukları hizmetlerin kullanımının karmaşıklığı yüzünden eleştirilir. Fakat NordVPN kurulumdan kullanıma kadar her alanda hem yeni başlayanlara hem de uzmanlara eşit derecede kolay ve duyarlı kullanıcı arayüzü sunuyor.

NordVPN müşteri desteği

NordVPN farklı alanlarda iyi müşteri yorumlarına sahip, bu da gösteriyor ki destek ekibi müşteri sorularının ve taleplerinin çoğuna zamanında yanıtlar verebiliyor. Yardım merkezi, e-posta ve sosyal platformlar, şu an için Facebook, Twitter ve Instagram, gibi farklı platformlar vasıtasıyla müşteri destek ekibine ulaşmak mümkün. Ayrıca, müşterilerin karşılaşabilecekleri yaygın sorunlara cevap verebilmek adına bir YouTube kanalına da sahipler.

NordVPN ücretler ve paketleri

NordVPN ürünlerinin deneme sürelerini kullanırken büyük olasılıkla ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olan pakete üye olmanın yollarını arayacaksınız. Şirket kullanıcılarına üç farklı paket sunuyor:

 • 1 aylık plan, aylık $11.95.
 • 6 aylık plan, her ay $9.00 ve 6 ayda bir toplamda $54.00 (%24 indirim sağlıyorsunuz).
 • Son olarak, 1 yıllık plan, her ay $6.99 ve yıllık toplamda $83.88 (%41 indirim sağlıyorsunuz).

Zaman zaman şirket sunduğu aylık, 6 aylık veya yıllık paketlerine ek olarak bazı farklı kampanyalar da uygulayabiliyor. Bunlara örnek olarak iki yıllık veya üç yıllık planlar gösterilebilir. Ne kadar uzun süreli pakete abone olursanız o kadar az ödersiniz, genel fikir bunun üzerine kurulu. Örneğin, üç yıllık abonelik için ayda $2.95 ve üç yıl için toplamda $99.00 ödeme yaparsınız, yani diğer paketlerle karşılaştırıldığında bütçenizi %77 rahatlatmış olursunuz.

Sonuç olarak, hangi paketin ihtiyaçlarınıza tam olarak denk düştüğüne karar verdiğinizde NordVPN size esnek ödeme yöntemleri sunuyor, PayPal, Kredi Kartları, Kripto Para Birimleri ve diğer bölgesel ödeme kanalları, örneğin Yandex, SOFORT bankacılık, giropay ve WebMoney bunlara örnek verilebilir.

NordVPN incelemesi özeti

Kısacası, NordVPN hem özellikler hem de ücret politikası bakımından tüm kullanıcılara iyi kalitede sanal özel ağ (VPN) çözümü sunuyor. Çevrimiçi güvenlik, internet gizliliği, sınırsız internet kullanımı ve çoklu cihazda güvenlik çözümleri kullanıcılara koruma sağlarken farklı cihazlarda kullanılabilmesi de esneklik sağlayacaktır.

Leave A Comment0Replies to “NordVPN İncelemesi – Güvenli mi?”