HideMyAss VPN Incelemeleri 2018

HideMyAss VPN Incelemeleri 2018

HideMyAss Nedir?

Aynı zamanda HMA da bilinen HideMyAss 400 milyondan fazla kulllanıcısıyla övünen Londra/ Birleşik Krallık merkezli bir VPN şirketidir. Şirket 16 yaşındaki Jack Cator tarafından 2005’te okulunun güvenlik duvarını yıkacak bir yol olarak bir web proxy sitesi kurmaya karar verdiğinde kuruldu. Birçok insan o şirketi kurduğunda dikkat kesildi, ve dahası onların dediğine göre gerisi malum.

HMA VPN ileri seviye 256-bit şifreleme kullanarak kullanıcılarına tam gizlilik sunuyor ve kullanıcılar güvenilir olmayan Wi-Fi bağlantısı kullanırken onlara ekstra tarayıcı güvenliği de sağlar. YouTube gibi önde gelen yayın akış hizmeti veren platformların engellerini kırmanıza ve ayrıca iş yerinizden veya hükümetinizden kaynaklanan Facebook ve Gmail gibi sitelerin sansürünü atlamanıza olanak tanır. Dahası, farklı bir ülkedeyken yabancı içeriklere ulaşma şansınız olacak. Kullanıcılar, her ay 6,99 ABD dolar ile 12 aylık abonelikle, ne kadar süre seçeceklerine bağlı olarak üyelik açabilirler. Ayrıca Hide My Ass hizmetini 30 günlüğüne ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

HideMyAss’in Özellikleri

Teknik Özellikler

  • Sunucu Konumları: 190’dan fazla
  • Sunucu sayısı: 900’den fazla
  • Bağlanabileceğiniz cihaz sayısı: 5
  • Yazılım platformu: Windows, Mac, iOS, Android ve Linux
  • Veri Depolama: Sınırsız bandwidth yani bant genişliği fakat ücretsiz deneme 10GB bant genişliği ile sınırlıdır
  • Ortalama bağlanma süresi: 23 saniye

Gizlilik ve Şifreleme: HideMyAss Güvenli mi?

Konu güvenliğe geldiğinde, Hide My Ass kullanıcılarına ileri seviye gizlilik, otomatik Wi-Fi koruması, masaüstü aplikasyonları için kill switch yani ani kapama özelliği ve güçlü şifreleme sunuyor. 256-bit AES askeri güvelik seviyesi şifrelemesi ile 4096 bit RSA anahtarları ile birlikte kullanıyor. Varsayım olarak, ayrıca masaüstü kullanıcısı olarak TCP kodunu değiştirebildiğiniz gibi OpenVPN over UDP protokolü kullanıyor. Aplikasyon kullanımınıza bağlı olarak, IPSec, L2TP ve PPTP desteği de mevcut. Ancak IP adresiniz, veri kullanım miktarı ve belirli bir alanda geçirdiğiniz süre hala giriş kaydı yani log olarak kaydediliyor. Eğer ileri düzey gizlilik önceliğiniz varsa, bu sizin için kabul edilemez olabilir.

Kullanıcı Arayüzü

HideMyAss VPN sade, mükemmel ve anlaşılır bir kullanıcı arayüzüne sahip. Arayüzü yapılandırmak oldukça kolay ve güncel kullanıcı dostu aplikasyonları da kullanabilirsiniz. Uygulamalara giriş yaparken kullanabileceğiniz bir lisans anahtarıyla oturum açacaksınız. Ayrıca bunun için kullanıcı adı ve şifrenizi kullanabilirsiniz. Bir kere giriş yaptıktan sonra masaüstü kullanırken size üç seçenek sunulmuş olacak. Anlık Mod, Konum Modu ve Serbest Mod arasında seçim yapabileceksiniz.

Performans

VPN hizmeti kullandığınızda, web trafiğiniz eskisinden daha rahat bir şekilde engelleri aşacak. Bu nedenle, tarayıcı aktifken duraksamamayı deneyimleyeceksiniz.

Hide My Ass Proxy 190’dan fazla konumda 900’den fazla sürücüye sahip. HMA VPN, çeşitli modları kapsayan birçok sürücü seçeneği sunuyor. Ayrıca favori sürücülerinizi de işaretleyebilirsiniz. P2P destekleyen sunucular ise P2P ile işaretlenecek. Genel olarak, tarayıcı kullanırken, indirme işlemlerinde veya yayın akışı platformlarında hiçbir önemli sorun yaşamayacaksınız, tabii yüklenen sayfalardaki genel yavaşlama dışında. Hide My Ass, yükleme hızına geldiğinde önde olan VPN hizmetleri ile başa baş giden yükleme hızı sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

Kullanım Kolaylığı

HideMyAss’i yükleme ve kurma süreci oldukça kolay ve sadece birkaç dakika alıyor. Sadece istediğiniz abonelik türünü seçin ve sonra hesabınızı açın.  Hide My Ass’in son sürümü, kendi kullandığınız cihaza otomatik olarak kurulur.  HMA VPN tüm popüler platformlar ile uyumlu çalıştığı için saniyeler içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Yükledikten hemen sonra dosyayı açın ve kurun. Bir kez kurulum tamamlandıktan sonra, HideMyAss VPN otomatik olarak açılır. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapabilir ve ağınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Müşteri Desteği

HideMyAss ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda, müşteri hizmetleri size kullanıcı dostu SSS, kapsamlı forum desteği ve ulaşabileceğiniz müşteri servis numarası kapsamında birçok seçenek sunuyor. Ayrıca, web sitesinin Temel Bilgi Bankası ve Başlangıç sekmesinde gördüğünüz Yardım butonuna da tıklayabilirsiniz. İşte burada, VPN ile ilgili sorun giderme ve kurulum hakkında farklı yazılar ve genel sorular bulabilirsiniz. İletişim butonuna tıklayarak Forum sekmesine ulaşabilirsiniz.  Forum kısmı, size sorunlarınızla ilgili yardım edebilecek farklı kategorilerde konulara sahip.

Eğer sorununuza hala çözüm bulamadıysanız ve hemen halletmek istiyorsanız ekranın sağ köşesindeki Canlı Chat butonuna tıklayın. Müşteri temsilcileri oldukça bilgili ve problem çözmede hızlılar. Eğer çözemeyecek olurlarsa HideMyAss e-posta talebi olarak probleminizi iletiyorlar. Çoğu zaman iki saatten az bir zamanda bu e-postanıza yanıt alıyorsunuz.

Ücret ve Abonelik Paketleri

HideMyAss’in ücreti günümüzdeki diğer önemli VPN hizmetleri ile aynı. En ucuz VPN değil ancak inanılmaz performans ve sayısız sunucu alanına bağlanma fırsatı sunuyor. Bununla birlikte konu güvenlik ve gizliliğe geldiğinde aradığınızı fazla bulamazsınız.

Üç aylık ağ kullanım teklifi:

  • 12 aylık plan her ay için $11.99
  •  6 aylık plan her ay için $7.99
  •  Aylık plan her ay için $6.99

12 aylık plan rakiplerin benzer koşullarıyla karşılaştırıldığında biraz pahalı ve HideMyAss abartılı indirimlerin uygulanabilir olduğu gibi diğer VPN şirketleri aboneliği uzatma planı teklif etmiyor. Onların aylık ve altı aylık planları, eğer ilk seferde sadece denemek istiyor ya da 12 aylık planın koşulları henüz sizin için uygun değilse ideal. Eşzamanlı olarak, her planda 5 cihazla bağlanabilirsiniz ve ayrıca sınırsız bant genişliğine ulaşırsınız.

Üyelik bedelini internet yoluyla Union Pay, PayPal ve başlıca kredi kartlarıyla ödeyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sebeple üyeliğinizi iptal etmek isterseniz, paranızı iade alabileceğiniz 30 günlük para iade garantisi de sunuyorlar.

HideMyAss İncelemesi Özeti

VPN hizmetleri söz konusu olduğunda, HideMyAss oldukça başarılı. 900’den fazla etkileyici sunucu sayısı ve 190’dan fazla sunucu konumu ile gurur duyar. HMA VPN, yüzlerce sunucunun, eğer platform zayıfsa, bir hiç olduğunun farkında olmasından dolayı kullanıcılarına muhteşem bir hız sağlıyor. Video yüklenirken endişelenmek zorunda kalmazsınız ve sunucu sayesinde Netflix’i bile açabilirsiniz. Yönetimi halen bireyselliğin katı hukuk kuralları ile sınırlandırıldığı Birleşik Krallık’ta olduğundan dolayı log yani giriş kaydı politikası bir eksiklik olarak görülebilir. Bu nedenle IP adresiniz ve kullanım süreleriniz izleniyor. Ama her şeye rağmen, eğer internette tam gizlilik aramıyorsanız, paranızın karşılığına değecek bol özelliklere sahip bir VPN hizmetidir.

Leave A Comment0Replies to “HideMyAss VPN Incelemeleri 2018”