CyberGhost VPN Incelemeleri 2018

CyberGhost VPN Incelemeleri 2018

CyberGhost Nedir?

CyberGhost 2011 yılında kurulan bir sanal özel ağ (virtual private network (VPN)) hizmet sağlayıcısıdır. Romanya merkezli şirketin halihazırda 15 milyondan fazla kullanıcısı mevcut. Uyguladığı sert no log yani giriş kaydı tutmama politikası ve farklı ülkelerde kullandığı sayısız sunucuları ile bilinen Bucharest merkezli şirket VPN dünyasının en popüler isimlerinden biridir. Diğer pek çok VPN gibi, CyberGhost hizmetinin ücretsiz bir planı mevcut değil. Eskiden bir ücretsiz paketleri mevcuttu fakat bütçe dostu ücretli planların kurbanı oldu. AB sınırları içinde yer alsa da CyberGhost 14 ajan göz olarak bilinen bölgenin dışında kalıyor ve kullanıcıların giriş kayıtlarını yani log girişlerini kaydetmesini talep eden 5 ajan kuruluşu da es geçebiliyor.

Eğer siz de güvenilir ve bütçe dostu bir VPN arıyorsanız, Romanyalı bu hizmet sağlayıcı dikkate almaya değer. Kullanıcılarının büyük çoğunluğu mutlu ve düzenli müşteriler. Fakat CyberGhost inceleme yazımızda da belirteceğimiz gibi satıcısı pek de mükemmel değil.

CyberGhost Özellikleri

Teknik Özellikleri

Cyber Ghost VPN 60 ülkede +2700 sunucuya sahip. Web sitelerinde mümkün olan en iyi hız performansını sundukları yazılı fakat daha hızlı şirketlerin var olduğunu bildiğimiz için bu bilgi yanlış, ayrıca bu VPN hizmeti Avrupa bölgesi içinde hızlı indirme ve yükleme fırsatı yaratıyor. Asya, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinde konumlanan sunucuları nispeten biraz daha yavaş fakat yine de pek çok ağ ile karşılaştırıldığında kabul edilebilir seviyede. Ghost VPN kullanıcılarına MAC, Windows, iOS ve Android işletim sistemleri için hizmet veriyor. Linux kullanıcıları ise özel olarak sunulan bir app kullanarak VPN’e bağlanabilirler. Ek olarak, yönlendiriciniz ile de bağlantı kurabilir ve 7’ye kadar cihazınızı güven içinde kullanabilirsiniz.

CyberGhost güvenli mi? Gizlilik & Şifreleme

Pek çok VPN gibi, CyberGhost VPN hizmeti sıfır giriş kaydı yani zero-log şirketi olduğunu iddia ediyor. Fakat bu iddia bazı eleştirmenler tarafından şirketin kullanıcı verilerini diğer üçüncü parti app’leri ile paylaştığını ileri sürerek reddediyorlar. Fakat şirketin gizlilik politikası herhangi bir giriş kaydı tutulmadığını belirtiyor. Eğer CyberGhost’un iddiası doğruysa, bu hizmet en güvenli VPN hizmetlerinden biri. Gizlilik politikasının yanında Romanyalı satıcısı güvenlik ve şifreleme ile ilgili tüm testleri başarıyla geçti. Şifreleme konusunda, CyberGhost VPN, AES bit 256 ve IPsec protokollerini destekliyor. VPN hizmeti TOR ile uyumlu çalışıyor ve bilgisayarınıza bulaşabilecek tüm zararlı yazılımları engelliyor.

Kullanıcı arayüzü

CyberGhost’un en iyi özelliklerinden biri kullanıcı arayüzünde gizli. VPN hizmetini bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza yalnızca 5 dakika içinde indirip kurabilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra ihtiyacınız olan tüm özelliklerin güzel bir şekilde tasarlandığını göreceksiniz. İster yayın akışı, internette TV izlemek isteyin isterseniz bir şeyler indirmek isteyin; tüm dilekleriniz bir tık ötede. Yayın akışından indirme işlemlerine kadar VPN dünyasının tüm kapıları sizin için açılıyor.

Performans

Yapılan farklı test sonuçlarına göre şirketin hızı bulunduğunuz konuma göre değişiyor. Birleşik Krallık bölgesinde yer alan kullanıcılar diğer AB bölgelerine göre daha değişken hız performansına sahip olacaklar. Ortalama indirme hızı 30MBP ve yükleme hızı 15MBP. En hızlısı olmasa da nispeten hızlı denebilecek performans seviyesi ile Gigabaytlar indirip yükleyebilirsiniz.

Hız performansı dışında, diğer tüm özellikleri konum bazlı olmadan tutarlı bir seviyeye sahip. Netflix’te en sevdiğiniz programı izlemek veya Netflix engellerini aşmak isterseniz, CyberGhost size her nerede olursanız olun eşit derecede mükemmel bir hizmet sağlayacak. Pek çok VPN hizmetinin aksine, İsrail menşeli bu işletme Torrent işlemlerine olanak tanıyor. CyberGhost Torrent ile herhangi bir hız veya bağlantı sınırlamasına takılmadan dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Hem yeni başlayan kullanıcılar hem de uzmanlar için geliştirilen CyberGhost ürünün kurulumu oldukça basit. Bu VPN hizmetini indirmek veya kurmak için herhangi bir yardıma ihtiyacınız yok. Herhangi bir konuda çıkmaza girerseniz diye şirketin web sitesinde kurulum aşamaları ve tüm özellikleri açıklanıyor. Güzel tasarlanmış ara yüzü sayesinde tüm özellikler bir tıkla erişilebilir. Yönlendiriciyi VPN hizmetine bağlamak ise biraz karmaşık, fakat bu işlemin de nasıl gerçekleştirileceği açıklanıyor. Windows veya MAC cihazlarınızda bu VPN hizmetini kullanmak çocuk oyuncağı kadar kolay, çünkü program sizi bir süreçten diğerine aktarıyor. Genel olarak CyberGhost kullanımı en kolay VPN’lerden biri.

Müşteri Hizmetleri

Şirket diğer tüm alanlarda bariz bir şekilde kendini kanıtlasa da sundukları müşteri hizmetleri biraz da olsa eksik. Pek çok olumsuz CyberGhost incelemesinde hata olarak şirketin zayıf müşteri desteği ekibi gösteriliyor. Bilet sistemi bazen çalışmıyor. Bu gibi durumlarda yanıt için 48 saat veya daha uzun süre beklemeniz gerekiyor.

Şirket canlı chat desteği sağlıyor fakat ekip üyeleri her zaman için erişilebilir değil. Diğer VPN hizmetleri ile kıyaslandığında, yine de CyberGhost hizmetinin müşteri desteği kabul edilebilir. Sizinle geri iletişim kurmaları biraz zaman alabilir ama en azında destek alabileceğinizi biliyorsunuz. Diğer bazı VPN hizmetlerinde destek hizmetleri hiç yok.

CyberGhost Ücretler ve Paketleri

CyberGhost ücretsiz planı mevcut olmasa da şirket bütçe dostu paketler sunuyor. Aylık plan haricindekiler için satıcı ücretleri oldukça makul. Ödeme yöntemleri neredeyse sayısız ve kullanıcı odaklı. Ayrıca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini de kullanarak anonim kalabilirsiniz.

  • Aylık Plan – $11.99

Eğer altı aydan daha kısa süre için VPN hizmeti kullanmak istiyorsanız, CyberGhost aylık planı sektör ortalaması bir ücrete sahip denebilir. Diğer tüm müşterilerin yararlanabildikleri hizmetlere erişebilirsiniz, bunlara Netflix engelini kaldırmak da dahil.

  • 6 Aylık Plan – $4.99

Aylık paket ile karşılaştırıldığında şirketin 6 aylık planını satın aldığınızda $42 kâra geçiyorsunuz. Aylık $5 ile 6 aylık CyberGhost hizmeti için toplamda $30 ödeyeceksiniz. Aylık olarak ödeme yapmanız durumunda ise toplamda $72’a mal oluyor. Yarım senelik paket satın aldığınızda ekstra bir hizmet ayrıcalığı mevcut değil. Şirket size aynı güvenliği ve diğer müşterilerin yararlandığı aynı yayın akışı hizmetlerini sunuyor.

  • 1 Yıllık Plan – $66

CyberGhost yıllık planı bir VPN hizmetinin sunabileceği en bütçe dostu paketlerden biri. Şirketlerin ortalama bandı yıllık olarak $99’dır. Fakat yılda yalnızca aylık $2.75 ödeme yapacağınız düşünüldüğünde bu harika bir fırsat.

CyberGhost İncelemesi Özeti

Ortalama bir VPN kullanıcısı bakış açısı ile CyberGhost ihtiyaç duyabileceğiniz tüm hizmetleri size sunuyor. No log yani asla giriş kaydı tutulmuyor. Ayrıca Tor üzerinden torrent işlemleri yapabilir ve Tor bağlantısı kurabilirsiniz ya da güvenli bir şekilde dilediğiniz materyalleri indirebilirsiniz. Hizmet sağlanan pek çok konumda hız performansı mükemmel. Bu satıcı sayesinde Netflix, YouTube ve neredeyse diğer tüm yayın akışı hizmeti veren platformlarından engellerini kaldırabilirsiniz. Eğer daha önce karmaşıklığı yüzünden VPN kullanma konusunda sıkıntı yaşadıysanız, CyberGhost içinizi rahatlatacak. Güvenli hizmetlerine ek olarak şirketin kullanıcı ara yüzü sunulan en iyi özelliklerden biri. İndirme ve tarama özelliklerine erişmek için tek ihtiyacınız olan bir tek tıklama. Tüm bu mükemmel hizmetlere bütçe dostu bir ücret sayesi

Leave A Comment0Replies to “CyberGhost VPN Incelemeleri 2018”